Zapraszam Państwa do zapoznania się z zawartością tego działu w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości dotyczących pielęgnacji psa jak i samego zabiegu w Groomlandii.
  • Sierść psa pełni różne funkcje w zależności od pory roku – w zimę ogrzewa, a w lecie – poprzez izolację – chłodzi. Dlatego też nie golimy piesków ‚na łyso, żeby było im chłodniej’, a w zimę z kolei w ogóle nie interesujemy się okrywą naszego pupila. Jest to bardzo ważne, ponieważ psy które mają za krótką sierść są narażone na poparzenia słoneczne oraz infekcje skóry, a zaniedbywanie psa w okresie zimowym może prowadzić do tworzenia się filcu, a co za tym idzie odparzeń skóry. Psy należy czesać regularnie, a nie tylko w okresie linienia – skóra powinna mieć możliwość oddychania przez cały rok.
  • Trymowanie, to zabieg wykonywany głównie na psach szorstkowłosych, polega na usuwaniu martwej sierści. Ważne jest, by wykonywać go regularnie (średnio co 2 miesiące), gdyż martwy włos wymaga usunięcia – inaczej pozostaje w skórze, swędzi i powoduje dyskomfort (pies się drapie), dodatkowo uniemożliwia wzrost nowego włosa.
  • Psa powinno się przyzwyczajać do pielęgnacji już od pierwszych miesięcy, dlatego warto udać się do groomera na wizytę zapoznawczą jak najwcześniej, aby piesek od małego wiedział co to szczotka, suszarka, maszynka, czy stół groomerski – ułatwi to przyszłe wizyty i zniweluje ewentualny stres z nimi związany.
  • Przed zabiegiem dobrym pomysłem jest wyspacerować/wybiegać swojego psiaka, tak aby załatwił swoje wszystkie potrzeby fizjologiczne.
  • Właściciel może być obecny podczas zabiegu w wyjątkowych przypadkach, jednak musi przestrzegać kilku zasad m.in.: nie podchodzić, nie głaskać, nie mówić do psa i ignorować jego ewentualne ‚zaczepki’ w postaci ‚hau hau’ (co w tłumaczeniu oznacza ‚Mamo zabierz mnie stąd”). Zazwyczaj to właściciel przeżywa wizytę bardziej niż jego pupil, a psom niestety się ten stres udziela. Z naszego doświadczenia wynika, że gdy pies zostaje sam – jest spokojniejszy, relaksuje się i chętniej współpracuje z groomerem, dzięki czemu zabieg może być przeprowadzony sprawnie i szybko.
  • Podczas zabiegu nie stosujemy żadnych środków uspokajających.
  • Nie ponosimy odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia psa, którego właściciel zataił istnienie choroby.
  • Sprzęt w salonie jest sterylizowany i dezynfekowany po każdym zabiegu.
  • Używamy kosmetyków dla psów najlepszych marek tj. Bio-Groom, Wahl, Artero, Chris Christensen, EZ-Groom, K9,  Plush Puppy.
  • Dla możliwie najlepszego efektu usługi strzyżenia oraz z uwagi na to, że szanujemy nasz sprzęt,  strzyżemy pieski jedynie w pełnym pakiecie z kąpielą. Wyjątkiem może być stan zdrowia psiaka.